Copyright © 2012 [Oxford Landlords Invitation Pool League]. All rights reserved.                                   


Doubles

Doubles Knockout (Last 16)

(Holders) Chris Smith & Rhys Freemire (Q-Zone)

To be Played on Thursday 22nd February 2018

Winner MUST text result to 07729-494469 WITHIN 24H

Best Of 5

Home


Away

Jamey Street  & Ben Rowland (J's Sports Bar)

Vs

Simon Rowe & Lauren McGowen (Midget) or Aidan Maulson & David Bartlett (East Oxford Con Club)

Jason Buck & Hasan Ali  (J's Sports Bar)

Vs

Paul Carter & Karl Walker (Oracle)

Jez Thompson &  Kerry Alderson  (Red Lion) Cassington

Vs

Connor Jones & Alan Doherty (Oracle) or Matty Challen & Salli Merola (J's Sports Bar)

Josh McCamley & Altaf Ali (Corner House) or Mark Lewis & Stephen Prior (J's Sports Bar)

Vs

Mark Cooper & Andrew Gee (Catherine Wheel) or Paul Smith & Baz Viner (Midget)

Julian Price & Katie Challen  (J's Sports Bar)

Vs

Rhys Freemire & Nathan Ball (Corner House)

Julian Wood & Greg Warland (J's Sports Bar)

Vs

Paul Andrews & Stephen Lewis (Original Swan)

Pom Merola & Frankie Merola  (J's Sports Bar) or Thomas Gaughan & Ross Gibson(Corner House)

Vs

Dave Crawford & Robin Allsworth (West Oxford Democrats) or Pete Moconochie & Lee Brown John (Oracle)

Roger Goodall & Nick Mansell (Midget)

Vs

Brendan Atkinson & Chris Bird (Original Swan)

Doubles Knockout (1st Round)

(Holders) Chris Smith & Rhys Freemire (Q-Zone)

To be Played on Thursday 12th October 2017

Winner MUST text result to 07729-494469 WITHIN 24H

Best Of 5

Home


Away

Canio Santoliquido & Mark Spence (White Hart) Wolvecote

1-3

Brendan Atkinson & Chris Bird (Original Swan)

Connor Jones & Alan Doherty (Oracle)

Rearranged

Matty Challen & Salli Merola (J's Sports Bar)

Dan Woodly & Ryan Wearing (George) Littlemore

2-3

Roger Goodall & Nick Mansell (Midget)

Dave Crawford & Robin Allsworth (West Oxford Democrats)

Rearranged

Pete Moconochie & Lee Brown John (Oracle)

Giles Roper & Neil Leeden (White Hart) Wolvecote

0-3

Jamey Street  & Ben Rowland (J's Sports Bar)

Josh McCamley & Altaf Ali (Corner House)

Rearranged

Mark Lewis & Stephen Prior (J's Sports Bar)

Justin Dallimore & Steven Lodge (West Oxford Democrats)

0-3

Jason Buck & Hasan Ali  (J's Sports Bar)

Laurie Wheeler & Eddie Smith (Cricketers)

0-3

Julian Price & Katie Challen  (J's Sports Bar)

Marc Reynolds & Steve Baker (Oracle)

0-3

Jez Thompson &  Kerry Alderson  (Red Lion) Cassington

Mark Cooper & Andrew Gee (Catherine Wheel)

Rearranged

Paul Smith & Baz Viner (Midget)

Matty Hearne  & Andy Blythe (Oracle)

1-3

Julian Wood & Greg Warland (J's Sports Bar)

Paul Andrews & Stephen Lewis (Original Swan)

2-3

Dave Hennessy & Chris Souch (Cricketers)

Pom Merola & Frankie Merola  (J's Sports Bar)

Rearranged

Thomas Gaughan & Ross Gibson(Corner House)

Reece Hancox & Dean Sims (Corner House)

2-3

Rhys Freemire & Nathan Ball (Corner House)

Simon Rowe & Lauren McGowen (Midget)

Rearranged

Aidan Maulson & David Bartlett (East Oxford Con Club)

Stez Keep & Tim Keep (Oracle)

0-3

Paul Carter & Karl Walker (Oracle)

Doubles Knockout (Preliminary Round)

(Holders) Chris Smith & Rhys Freemire (Q-Zone)

To be Played on Thursday 21st September 2017

Winner MUST text result to 07729-494469 WITHIN 24H

Best Of 5

Home


Away

Ady Bowden & Micheal Keady (East Oxford Con Club)

0-3

Paul Smith & Baz Viner (Midget)

Aidan Maulson & David Bartlett (East Oxford Con Club)

Vs

BYE

Brendan Atkinson & Chris Bird (Original Swan)

Vs

BYE

Canio Santoliquido & Mark Spence (White Hart) Wolvecote

3-0

Kevin Mcilroy & Malcolm Lewis (Midget)

Dan Woodly & Ryan Wearing (George) Littlemore

3-1

Stewart Clarke & Ian Clarke (West Oxford Democrats)

Dave Crawford & Robin Allsworth (West Oxford Democrats)

Vs

BYE

Dave Hennessy & Chris Souch (Cricketers)

Vs

BYE

Gavin Justice & James Dallimore (West Oxford Democrats)

0-3

Connor Jones & Alan Doherty (Oracle)

Giles Roper & Neil Leeden (White Hart) Wolvecote

Vs

BYE

James Eggleston & John Williams (George) Littlemore

1-3

Marc Reynolds & Steve Baker (Oracle)

Jamey Street  & Ben Rowland (J's Sports Bar)

Vs

BYE

Jason Buck & Hasan Ali  (J's Sports Bar)

3-1

Tom Woodberry & John Colchester Hall (Oracle)

Jez Thompson &  Kerry Alderson  (Red Lion) Cassington

Vs

BYE

John Luciw & Andy Martin (East Oxford Con Club)

2-3

Mark Cooper & Andrew Gee (Catherine Wheel)

Josh McCamley & Altaf Ali (Corner House)

Vs

BYE

Julian Price & Katie Challen  (J's Sports Bar)

Vs

BYE

Julian Wood & Greg Warland (J's Sports Bar)

Vs

BYE

Justin Dallimore & Steven Lodge (West Oxford Democrats)

Vs

BYE

Laurie Wheeler & Eddie Smith (Cricketers)

Vs

BYE

Matty Hearne  & Andy Blythe (Oracle)

Vs

BYE

Paul Andrews & Stephen Lewis (Original Swan)

Vs

BYE

Paul Carter & Karl Walker (Oracle)

Vs

BYE

Pete Moconochie & Lee Brown John (Oracle)

Vs

BYE

Pom Merola & Frankie Merola  (J's Sports Bar)

Vs

BYE

Ravi Sundar & Shavi Sundar (J's Sports Bar)

Vs

Mark Lewis & Stephen Prior (J's Sports Bar)

Reece Hancox & Dean Sims (Corner House)

3-0

Chris Smith & Ryan Mundy (George) Littlemore

Rhys Freemire & Nathan Ball (Corner House)

3-1

Taff Davies & Barry Wixey (East Oxford Con Club)

Roger Goodall & Nick Mansell (Midget)

Vs

BYE

Simon Rowe & Lauren McGowen (Midget)

Vs

BYE

Stez Keep & Tim Keep (Oracle)

Vs

BYE

Thomas Gaughan & Ross Gibson(Corner House)

Vs

BYE

Tom Fellows & Mat Burden (Original Swan)

1-3

Matty Challen & Salli Merola (J's Sports Bar)