Copyright © 2012 [Oxford Landlords Invitation Pool League]. All rights reserved.                                   

Summer League Tables 2017


THE PREMIERSHIP


MOST WINS

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

F

A

Diff (+/-)

Points


Player

Team

Wins

Oracle (Reynolds)

12

10

1

1

0

96

46

50

31


Shaun Taylor

Q-Zone (Warland)

21

Oracle (Carter)

12

9

3

0

0

93

53

40

27


Connor Jones

Oracle (Carter)

19

Oracle (Keep)

12

9

3

0

0

81

64

17

27


Pom Merola

Oracle (Reynolds)

19

Q-Zone (Warland)

12

5

6

1

0

80

66

14

16


Marc Reynolds

Oracle (Reynolds)

18

Q-Zone (Fathers)

12

2

7

3

0

55

85

-30

9


Matty Hearne

Oracle (Keep)

17

Prince Of Wales (A)  (Horspath Rd)

12

3

9

0

0

50

88

-38

9


Stez Keep

Oracle (Keep)

17

Catherine Wheel (A)

12

1

10

1

0

46

99

-53

4


Tim Keep

Oracle (Keep)

17

Bye

0

0

0

0

0

0

0

0

0


Andy Blythe

Oracle (Keep)

15












Jamey Street

Oracle (Reynolds)

15

CHAMPIONSHIP


MOST WINS

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

F

A

Diff (+/-)

Points


Player

Team

Wins

The White Horse (Bicester)

14

12

2

0

0

111

58

53

36


Hasan Ali

Six Bells (Quarry)

25

Midget (Rowe)

14

10

3

1

0

105

64

41

31


John McCraken

White Horse (Bicester)

25

Malborough Club (Didcot)

14

10

3

1

0

101

71

30

31


Nathan Saunders

White Horse (Bicester)

23

West Oxford Democrats Club (A)

14

8

6

0

0

80

87

-7

24


Nick Mansell

Midget (Rowe)

23

Six Bells (Quarry) (A)

14

5

9

0

0

84

79

5

15


Simon Rowe

Midget (Rowe)

23

Q-Zone  (Lewis)

14

5

9

0

0

78

83

-5

15


Mark Lewis

Q-Zone (Lewis)

21

Catherine Wheel (B)

14

3

11

0

0

63

111

-48

9


Nigel Busby

Malborough Club

21

Q-Zone (Prowse)

14

2

12

0

0

47

116

-69

6


Robin Allsworth

West Oxford Democrats

21












Stewart Clarke

West Oxford Democrats

20

SECTION ONE


MOST WINS

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

F

A

Diff (+/-)

Points


Player

Team

Wins

Original Swan (A)

14

12

2

0

0

101

63

38

36


Chris Smith

Q-Zone (Smith)

28

Q-Zone (Williams)

14

11

2

1

0

106

57

49

34


Eddie Smith

Cricketers Arms

23

The Cricketers Arms

14

7

5

2

0

92

76

16

23


Dave Hennessy

Cricketers Arms

22

Q-Zone  (Smith)

14

7

6

1

0

79

85

-6

22


James Eggleston

Q-Zone (Williams)

22

Q-Zone  (Trannies)

14

5

6

3

0

87

84

3

18


Rob Lewis

Red Lion (Yarnton)

22

Berinsfield Social Club

14

5

9

0

0

77

89

-12

15


John Williams

Q-Zone (Williams)

21

Red Lion (Yarnton)

14

3

9

2

0

77

101

-24

11


Aiden Willaims

Q-Zone (Williams)

20

The Lamb (Chalgrove)

14

1

12

1

0

51

115

-64

4


Stephen Lewis

Original Swan

20












Tom Fellows

Original Swan

20

SECTION TWO


MOST WINS

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

F

A

Diff (+/-)

Points


Player

Team

No

Queen’s Head (Horspath) (B)

14

11

2

1

0

101

65

36

34


John Colchester Hall

Oracle (Simmonds)

25

East Oxford Conservative Club (B)

14

10

2

2

0

101

67

34

32


Rob Walker

Queens Head

25

The Vine Inn (Cumnor)

14

9

4

1

0

96

72

24

28


John Luciw

East Oxford Con Club

23

Oracle (Simmonds)

14

7

3

4

0

94

72

22

25


Charlie Siret

Eynsham Sports & Social

22

Six Bells (Quarry) (B)

14

4

9

1

0

76

91

-15

13


Taff Davies

East Oxford Con Club

22

Jolly Sportsman (Eynsham)

14

4

9

1

0

73

95

-22

13


Barry Wixey

East Oxford Con Club

21

Eynsham Sports & Social Club

14

3

7

4

0

75

98

-23

13


B O'Doherty

The Vine (Cumnor)

20

Original Swan (B)

14

1

13

0

0

56

112

-56

3


D Gates

SixBells (Quarry)

20












Sam Weston

The Vine (Cumnor)

20

SECTION THREE


MOST WINS

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

F

A

Diff (+/-)

Points


Player

Team

No

Prince Of Wales (B)  (Horspath Rd)

12

9

2

1

0

86

54

32

28


Max Hastie

Prince Of Wales

20

Red Lion (Cassington)

12

7

4

1

0

78

63

15

22


Karima

Red Lion (Cassington)

18

White Hart (Wolvecote)

12

6

5

1

0

70

72

-2

19


M Hanlon

Blackbird

16

Blackbird

12

6

6

0

0

68

68

0

18


Mark Spence

Whitehart (Wolvercote)

16

West Oxford Democrats (B)

12

4

6

2

0

71

76

-5

14


Richard Clack

West Oxford Democrats

16

Queen’s Head (Horspath) (A)

12

4

6

2

0

62

73

-11

14


S Clarke

Queens Head

16

East Oxford Conservative Club (A)

12

2

9

1

0

56

85

-29

7


Ady Kelly

Prince Of Wales

15












Canio

Whitehart (Wolvercote)

15












Kevin Gunn

Prince Of Wales

15