Copyright © 2012 [Oxford Landlords Invitation Pool League]. All rights reserved.                                   


League Tables 2016/17

PREMIERSHIP


MOST WINS TOP 10

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

F

A

Diff (+/-)

Points


Player

Team

 Wins

Corner House (A)

7

4

1

2

0

52

33

19

14


Altaf Ali

Corner House A

10

Oracle (Carter)

5

4

1

0

0

32

25

7

12


Dean Sims

Corner House A

10

The White Horse (Bicester) (A)

7

3

2

2

0

47

37

10

11


Greg

J's Sports Bar (Taylor)

10

Oracle (Taylor)

5

3

1

1

0

35

29

6

10


Nathan Ball

Corner House A

10

J's Sports Bar (Allstars)

5

3

2

0

0

36

23

13

9


Hasan

J's Sports Bar (Allstars)

9

J's Sports Bar (Taylor)

7

2

4

1

0

36

45

-9

7


Julian Price

J's Sports Bar (Taylor)

9

Oracle (Keep)

7

2

5

0

0

31

50

-19

6


Pete Mac

Oracle (Taylor)

9

J's Sports Bar (Sundar)

3

1

2

0

0

17

20

-3

3


Pom

J's Sports Bar (Allstars)

9

Prince Of Wales (A)  (Horspath Rd)

6

1

5

0

0

22

46

-24

3


Rhys Freemire

Corner House A

9

Bye

0

0

0

0

0

0

0

0

0


Alan Doherty

Oracle (Carter)

8















CHAMPIONSHIP


Most Wins Top 10

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

For

Against

Diff (+/-)

Points


Player

Team

No of Wins

The White Horse (Bicester) (B)

7

7

0

0

0

57

24

33

21


Liam

Six Bells

13

Duke of Monmouth

7

5

2

0

0

41

41

0

15


Matt Kennedy

Duke of Monmouth

12

Midget (Rowe)

6

4

2

0

0

44

32

12

12


Paul Anderson

White Horse B

12

Malborough Club (Didcot)

7

3

1

3

0

46

38

8

12


Gavin Vinson

White Horse B

11

West Oxford Democrats Club (A)

6

3

2

1

0

33

39

-6

10


Nigel Busby

Marlborough Club

11

J's Sports Bar (Lewis)

6

2

4

0

0

30

41

-11

6


Andrew Gee

Catherine Wheel

10

Original Swan (Andrews)

6

1

3

2

0

34

39

-5

5


Lorraine Owen

Marlborough Club

10

Catherine Wheel

7

1

4

2

0

37

48

-11

5


Manse

Midget (Rowe)

9

Bye

0

0

0

0

0

0

0

0

0


Michael Stemp

Marlborough Club

9

Six Bells (Quarry) (A)

8

0

8

0

0

39

59

-20

0


Lewis

Six Bells

8















League One


Most Wins Top 10

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

For

Against

Diff (+/-)

Points


Player

Team

No of Wins

The Cricketers Arms

7

4

1

2

0

51

40

11

14


Chris Smith

The George

11

George (Littlemore)

6

4

2

0

0

39

33

6

12


Glen Stone

Chequers B

11

Chequers (Horspath) (B)

6

4

2

0

0

42

37

5

12


Laurie Wheeler

The Cricketers

11

Six Bells (Kidlington) (A)

6

3

2

1

0

41

32

9

10


Priyan Shah

Six Bells A

11

Berinsfield Social Club

6

2

3

1

0

35

39

-4

7


Jimmy Ewers

Six Bells A

10

J's Sports Bar (Prowse)

5

2

3

0

0

30

33

-3

6


Paul Wardle

Chequers B

10

East Oxford Conservative Club (B)

6

2

4

0

0

34

39

-5

6


William Smith

The Cricketers

10

The White Horse (Bicester) (C)

6

1

5

0

0

28

47

-19

3


Robert Cox

Berinsfield SC

9

Bye

0

0

0

0

0

0

0

0

0


Eddie Smith

The Cricketers

8

Bye

0

0

0

0

0

0

0

0

0


Ryan Mundy

The George

8















League Two


Most Wins Top 10

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

For

Against

Diff (+/-)

Points


Player

Team

No of Wins

Red Lion (Yarnton)

7

6

1

0

0

56

31

25

18


Max Hastie

Prince of Wales B

15

Prince Of Wales (B)  (Horspath Rd)

8

6

2

0

0

58

41

17

18


Ady Kelly

Prince of Wales B

13

Oracle (Simmonds)

7

4

2

1

0

47

43

4

13


Rich Lewis

Red Lion Yarnton

13

Six Bells (Quarry) (B)

7

4

3

0

0

46

43

3

12


Sam Cross

Eynsham Social Club

13

Red Lion (Cassington) (B)

7

4

3

0

0

46

43

3

12


Dene Warman

Red Lion Yarnton

12

Eynsham Sports & Social Club

7

3

3

1

0

47

41

6

10


John Colchester-Hall

Oracle (Simmonds)

12

Tiddington Cricket Club

7

2

5

0

0

42

48

-6

6


David Gates

Six Bells Quarry

11

Jolly Sportsman (Eynsham)

7

1

6

0

0

33

52

-19

3


Marcus C

Red Lion Cassington B

11

Six Bells (Kidlington) (B)

7

1

6

0

0

26

59

-33

3


Adam Black

Oracle (Simmonds)

10

Bye

0

0

0

0

0

0

0

0

0


Dan Marsh

Red Lion Yarnton

10















League Three


Most Wins Top 10

Team

Played

Won

Lost

Drawn

L/R

For

Against

Diff (+/-)

Points


Player

Team

No of Wins

Blackbird

8

7

1

0

0

52

38

14

21


S Clarke

Chequers A

14

Vikings Sports & S.C

7

5

1

1

0

50

30

20

16


J Stansfield

Vikings

13

Original Swan (Potter)

6

4

2

0

0

41

32

9

12


Kevin Sherriff

Yarnton RBL

13

Chequers (Horspath) (A)

7

4

3

0

0

46

40

6

12


Mike Hanlon

Blackbird

13

East Oxford Conservative Club (A)

8

4

4

0

0

48

49

-1

12


Tom Haines

West Oxford Democrats Club B

13

Yarnton Royal British Legion

8

3

5

0

0

47

44

3

9


Darren Tombs

Blackbird

12

Northway Social Club

7

2

4

1

0

39

45

-6

7


Gary Bohn

Northway

12

Red Lion (Cassington) (A)

8

2

5

1

0

44

52

-8

7


Stewart Lygo

Blackbird

11

West Oxford Democrats Club (B)

8

2

5

1

0

39

54

-15

7


Ady Bowden

EOCC

10

White Hart (Wolvecote)

7

2

5

0

0

30

52

-22

6


Aidan Maulson

EOCC

10