Open Singles 2019-20

Holder - Matty Challen

Last 64 - Thursday November 7th, 2019
Best of 5
HOME AWAY
Nathan Saunders (Shotz Pool Club) 2 v 3 Josh Woodward (J's)
Priyan Shah (Six Bells Kidlington) 2 v 3 Nick Pykett (Tiddington Cricket Club)
Craig Bustin (E.O.C.C) 0 v 3 Max Emery (J's)
Ravi Sundar (TJ'S) 0 v 3 Chris Cox (Shotz Pool Club)
Andrew Gee (Catherine Wheel) v S Johnson (White Horse Bicester)
Matt Cooke (Oracle) 2 v 3 Chris Smith (N.O.C.C)
Hasan Ali (J's) v Matty Challen (J's)
Dean Simms (Six Bells Quarry) 3 v 0 Marc Reynolds (Shotz Pool Club)
Aaron Lewis (Catherine Wheel) v Lee McAllister
Lee Anderson (Marlborough Club) 0 v 3 C Hinchcliffe (White Horse Bicester)
Jamie Cam (J's) 3 v 2 Frankie Merola (J's)
Robert Cox (Oracle) 3 v 1 Paul Smith (Midget)
Lee Brown John (Oracle) 1 v 3 Julian Price (J's)
Mark Cooper (Catherine Wheel) 1 v 0 Greg Warland (J's)
Pete Maconochie (Oracle) 3 v 0 Taff Davies (E.O.C.C)
Trev Smith (Oracle) v Bye
Malc Lewis (Donnington Social Club) 3 v 0 Martin Stimpson (Catherine Wheel)
Stewart Clarke (West Oxford D.C) 3 v 2 Garry McNally (Shotz)
Keith Hollis (Catherine Wheel) v Simon Anderson (J's)
Kevin McIlroy (Marlborough Club) 3 v 0 Karl Harris (Crown Stadhampton)
N Savins (White Horse Bicester) 1 v 3 Paul Anderson (Shotz Pool Club)
Michael Keady (E.O.C.C) v Joffe Gerken (E.O.C.C)
Ash Penny Larter (N.O.C.C) v Jordan Ford (Oracle)
James Egleston (E.O.C.C) 3 v 1 Julian Wood (J's)
Josh McCamley (J's) v Louise Fong (Midget)
Reece Hancox (J's) 2 v 3 Nathan Brooks (Tiddington Cricket Club)
Mark Taylor (Shotz Pool Club) 3 v 2 Keith Taylor (Oracle)
Andrew Seeney (Oracle) 3 v 0 Terry Steventon (Shotz Pool Club)
Nathan Price (J's) 3 v 2 Richie Lewis (Shotz)
Mark Lewis (J's) 1 v 3 Jamie Power (N.O.C.C)
Darren Goodale (Oracle) 3 v 2 Leigh Baker (Oracle)
Jamie Lewis (Donnington Social Club) 3 v 2 Andy Blythe (Oracle)
Prelim - Thursday October 3rd, 2019
Best of 5
HOME AWAY
Nathan Saunders (Shotz Pool Club) v Bye
James Watson (Catherine Wheel) 1 v 3 Josh Woodward (J's)
Michael Stemp (Marlborough Club) 2 v 3 Priyan Shah (Six Bells Kidlington)
Nick Pykett (Tiddington Cricket Club) 3 v 2 Neil Buckingham (N.O.C.C)
Craig Bustin (E.O.C.C) v Bye
Max Emery (J's) 3 v 1 John Luciw (E.O.C.C)
Ravi Sundar (TJ'S) v Bye
S Murray (White Horse Bicester) 0 v 3 Chris Cox (Shotz Pool Club)
Andrew Gee (Catherine Wheel) 3 v 2 Nathan Doyle (Prince of Wales)
S Johnson (White Horse Bicester) v Bye
Matt Cooke (Oracle) 3 v 1 Mark Spence (White Hart Wolvercote)
Nick Hughes (Crown Stadhampton) 0 v 3 Chris Smith (N.O.C.C)
Hasan Ali (J's) v Bye
Matty Challen (J's) 3 v 0 Aidan Maulson (E.O.C.C)
Dean Simms (Six Bells Quarry) 3 v 1 Roger Goodall (Midget)
Marc Reynolds (Shotz Pool Club) 3 v 2 Pery Dodson (J's)
Keith Coleman (J's) 1 v 0 Lee McAllister (Prince of Wales)
Aaron Lewis (Catherine Wheel) v Bye
Dave Crawford (J's) 2 v 3 Lee Anderson (Marlborough Club)
Mitch Maulson (E.O.C.C) 1 v 3 C Hinchcliffe (White Horse Bicester)
Jamie Cam (J's) v Bye
Jeremy Sweetman (Shotz Pool Club) 1 v 3 Frankie Merola (J's)
Robert Cox (Oracle) v Bye
Paul Smith (Midget) v Bye
Dan Thomas (J's) 1 v 3 Lee Brown John (Oracle)
Julian Price (J's) v Bye
Micheal Hanlon (Blackbird) 2 v 3 Mark Cooper (Catherine Wheel)
Greg Warland (J's) v Bye
Matty Woodley (Oracle) 1 v 3 Pete Maconochie (Oracle)
Taff Davies (E.O.C.C) 3 v 2 Robin Allsworth
Daniel Kirton (J's) v Bye
Ali Neip McIntyre (White Horse Bicester) 2 v 3 Trev Smith (Oracle)
Malc Lewis (Donnington Social Club) 1 v Lee Trinder (TJ's)
Martin Stimpson (Catherine Wheel) v Bye
Stewart Clarke (West Oxford D.C) v Bye
Chris Gillan (Six Bells Kidlington) 0 v 3 Garry McNally (Shotz)
Keith Hollis (Catherine Wheel) 3 v 1 Giles Roper (White Hart Wolvercote)
Simon Anderson (J's) 1 v 0 Tom Haines (West Oxford D.C)
Kevin McIlroy (Marlborough Club) 3 v 0 Elliot Blythe (Oracle)
Karl Harris (Crown Stadhampton) v Bye
N Savins (White Horse Bicester) v Bye
Paul Anderson (Shotz Pool Club) 3 v 1 Ady Bowden (E.O.C.C)
Michael Keady (E.O.C.C) v Bye
Joffe Gerken (E.O.C.C) v Bye
Mark Dodson (J's) 0 v 3 Ash Penny Larter (N.O.C.C)
Matt Kennedy (J's) 2 v 3 Jordan Ford (Oracle)
James Egleston (E.O.C.C) 3 v 1 Luke Bland (Crown Stadhampton)
Julian Wood (J's) 3 v 1 Canio (White Hart Wolvercote)
Josh McCamley (J's) 3 v 1 Aaron Presley (Js)
Louise Fong (Midget) 1 v 0 AJ Wilson (White Horse Bicester)
Reece Hancox (J's) 3 v 2 Kenny Saunders (Prince of Wales)
Jez Thompson (N.O.C.C) v 1 Nathan Brooks (Tiddington Cricket Club)
Mark Taylor (Shotz Pool Club) v Bye
Keith Taylor (Oracle) 3 v 0 Simon Rowe (Midget)
Andrew Seeney (Oracle) 3 v 2 T Wilkins (White Horse Bicester)
Nigel Busby (Marlborough Club) 0 v 3 Terry Steventon (Shotz Pool Club)
Salli Merola (J's) 2 v 3 Nathan Price (J's)
Daniel Malone (J's) 1 v 3 Richie Lewis (Shotz)
Liam O'Sullivan (Six Bells Quarry) 2 v 3 Mark Lewis (J's)
Jamie Power (N.O.C.C) v Bye
Darren Goodale (Oracle) 3 v 1 Mal McAllister (Prince of Wales)
Leigh Baker (Oracle) v Bye
Jamie Lewis (Donnington Social Club) 3 v 1 Steve Graham (Oracle)
Andy Blythe (Oracle) v Bye